دوربین خاصی که در گوشی HTC One به کار رفته است، توانایی به کارگیری ترفندهای بسیار جالبی را حین عکاسی، از سوژه‌های مد نظر شما دارا است. در این مطلب ما شما را با برخی از ویژگی‌های برجسته دوربین این گوشی آشنا خواهیم ساخت.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های گوشی HTC One، دوربین آن می‌باشد. صرف‌نظر از کیفیت تصاویر آن (که فوق‌العاده هستند)، واقعاً HTC راه زیادی را برای گردآوری مجموعه‌ای از ابزارهای مفید و جذاب طی نموده است. از نظر ما دو مورد از قابلیت‌های بسیار جذاب این گوشی، Sequence Shot و Zoe هستند.

Sequence Shot به شما اجازه می‌دهد تا چند عکس متوالی را به یک عکس نهایی تبدیل کنید. با استفاده از این ترفند، شما پس از تثبیت مکان عکس‌برداری خود، می‌توانید با فشار دادن دکمه شاتر و البته نگه داشتن آن، مجموعه‌ای از تصاویر پشت سر هم و سریع را از یک سوژه متحرک، تهیه نمایید. پس از تهیه این عکس‌ها، شما علاوه بر امکان ویرایش آنها با انتخاب گزینه Retouch، می‌توانید گزینه Sequence را از منو برگزینید.

پس از اینکه گوشی مدت کوتاهی را صرف پردازش تصاویر نمود، HTC One بهترین ترکیب از آن‌ها را در قالب یک عکس به شما پیشنهاد خواهد داد. شما می‌توانید با ضربه زدن بر روی تصاویر پایین صفحه، آن‌ها را از تصویر ترکیبی نهایی حذف نموده و یا مجدداً اضافه نمایید. زمانی که احساس کردید تصویر ترکیبی، دقیقاً آن چیزی است که می پسندید، گزینه Done را فشار دهید. سپس برای نمایش منو، بر روی نقطه‌های بالای صفحه ضربه زده و گزینه Save را انتخاب کنید.

قابلیت Zoe در دوربین گوشی HTC One نیز برای تهیه یک عکس مناسب، بسیار کاربردی است. برای استفاده از آن، دوربین را راه‌اندازی کرده و بر روی دکمه Zoe در سمت چپ ضربه بزنید‌ (دکمه‌ای شبیه یک دوربین عکاسی با نواری عمودی در کنار آن). سپس، بر روی دکمه شاتر دوربین ضربه بزنید. وان علاوه بر تهیه عکس از سوژه مورد نظرتان، ویدئوی کوتاهی از لحظات قبل و بعد از عکاسی را پیوست این عکس خواهد کرد. پس از اینکه کار تمام شد، شما می‌توانید با ضربه زدن روی تصویر به سمت بالا، ویدئوی مورد نظر را مشاهده نمایید. البته نقطه سفید رنگی نیز بر روی جدول زمانی فیلم وجود خواهد داشت که در بردارنده عکس شما می‌باشد.

چیزی که قابلیت Zoe را جذاب می‌کند این است که شما نیازی به طی دو فرآیند جداگانه برای تهیه عکس و فیلم ندارید و هر دو مورد با یک انتخاب و به صورت همزمان ثبت و ذخیره می‌شوند. ممکن است شما پس از مشاهده فیلم لحظات زیباتری از آن را برای ذخیره به عنوان عکس، تشخیص دهید. نگران نباشید؛ این قابلیت به شما امکان انتخاب فریم مورد نظر شما از فیلم و ذخیره آن در قالب یک عکس را خواهد داد (با استفاده از دکمه منو).

البته قابلیت‌های دوربین گوشی HTC One محدود به همین دو مورد نمی‌باشند؛ ولی اگر کمی خلاقیت چاشنی عکاسی با استفاده از این دو ویژگی نمایید، می‌توانید تصاویری دیدنی و خاطر‌انگیز خلق کنید.

خروجی سایت