اپل یکی از کلیدی‌ترین افراد حاضر در تیم دوربین نوکیا را به استخدام خود در آورده است. 
آری پارتینن بر اساس آنچه در صفحه لینکدین او نوشته شده از سال ۲۰۰۷ کار خود را در بخش دوربین نوکیا آغاز کرده بود و هم اکنون رهبری بخش عکاسی لومیا را در نوکیا بر عهده دارد. 
بر اساس آنچه او در توییتر خود نوشته کار خود را در شرکت اپل از ماه ژوئن آغاز می‌کند.
آری پارتینن نویسنده مقاله detailing Nokia's PureView oversampling technologyalongside  است . 
در کنار او یوها آلاکارهو مدیر بخش تکنولوژی‌های تصویری و همچنین Tero Vuori مدیر بخش تصویر و Eero Salmelin از جمله افراد کلیدی بخش موبایل نوکیا هستند که بعد از فروش نوکیا به مایکروسافت پیوسته‌اند. 
آری پارتینن مشخص نکرده که کار او در اپل چه خواهد بود اما بر اساس پروفایل او می‌تواند حدس زد که روی بخش دوربین موبایل‌های اپل و تولید ماژول‌ها کار خواهد کرد. درست شبیه کاری که پیش از این برای گوشی N8 و  PureView 808 انجام داده است. پارتینن به جز این یک عکاس شناخته شده تبلیغاتی هم هست. 
هر چند نوکیا در نقل و  انتقال به مایکروسافت همه بخش‌های خود را واگذار کرده اما واقعیت این است که دوربین موبایل به خصوص در محصولات آخری این شرکت بسیار پیشرفته است. 
نوکیا لومیا ۹۲۰ اولین گوشی موبایلی بود که به سیستم لرزش‌گیر اپتیکال مجهز بود و لومیا ۱۰۲۰ و PureView 808 دارای سنسور ۴۱ مگاپیکسلی و نرم‌افزار OverSampling مجهز بودند که بهترین کیفیت تصویری دوربین موبایلی را ارایه می‌داد.
اپل تا پیش از این از سخت‌افزار قدرتمندی برای دوربین موبایل خود بهره نگرفته و در واقع آنچه سیستم دوربین این گوشی را ارتقا داده بهره‌گیری از قدرت پردازش تصویر است. 

خروجی سایت