شرکت مایکروسافت سرانجام نسخه GDR3 از پلتفورم Windows Phone 8 مخصوص گوشی‌های هوشمند را که از مدت‌ها قبل شایعات فراوانی در مورد آن منتشر شده بود، به صورت رسمی عرضه کرد.

مایکروسافت توضیح داده است که ورود رسمی این نسخه از سیستم‌عامل همراه آن به بازار جهانی طی چند هفته آتی آغاز می‌شود و البته تکمیل آن چند ماه طول می‌‌کشد.

هنوز به درستی مشخص نشده است که کدام گوشی‌ها برای نخستین بار با این نسخه از سیستم‌عامل همراه مایکروسافت وارد بازار می شوند. اما کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که مدل جدید و پیشرفته سری Lumia نوکیا و همچنین گوشی‌های هوشمند 8X و 8S شرکت HTC به طور یقین نخستین محصولاتی خواهند بود که با این سیستم‌عامل بره دست کاربران می‌رسند.

این طور که گفته می‌شود، نسخه GDR3 سیستم‌عامل همراه مایکروسافت برای سازگاری با گوشی‌های بزرگتر شامل نمایشگرهای 5 و 6 اینچی با حداکثر کیفیت 1920 در 1080 پیکسل ساخته شده است.

همچنین گفته شده است که پردازنده چهار هسته‌ای Snapdragon 800 نیز با این سیستم‌عامل سازگار شده است تا نسل جدید گوشی‌های هوشمند ویندوزی مایکروسافت با پردازنده یاد شده به دست کاربران جهانی برسند.

در این نسخه جدید از سیستم‌عامل مایکروسافت هر نوار ابزار افقی می‌تواند 6 شورت‌کات مخصوص ورود به برنامه ها را در خود جا دهد و این در حالی بود که نسخه‌های قبلی تنها امکان استفاده از 4 ابزار را فراهم می‌کردند. لازم به ذکر است که کاربر با زدن کلید X که در کنار هر شورت‌کات وجود دارد، می‌تواند برنامه مربوطه را ببندد.

خروجی سایت