خوب!  بالاخره iOS7 هم آمد و احتمالا شما دوستداران اپل الان نصب کردید و دارید ویژگیهای مختلفشو کشف می کنید.در این مطلب چند تا از فوت و فن ها و ویژگیهای مخفی iOS7 را که اخیرا آشنا شدم با شما به اشتراک میگذارم.

بعضی ویژگیها مثل چراغ قوه و زنگهای جدید و امکانات اصلی و از این قبیل را خودتان میدانید یا پیدا می کنید و من تاکید نمی کنم.
 

۰- iTunes Radio 

کافیه صبحتون را با ایستگاه رادیویی iTunes Top 100  یا Pure POP شروع کنید تا انرژی لازم برای نوشتن چنین مطلبی را کسب کنید!

این امکان در اپ Music است اشتباهی نرید سراغ iTunes Store

 

۱- از این به بعد میتونید هر شماره ای یا هر کسی که خوشتان نمیاد را بلاک کنید.

هنوز نمیدونم میشه Wildcard هم اضافه کرد یا نه! 

Settings -> Phone -> Blocked

Settings -> Messages -> Blocked

۲

- از این به بعد میتونید زمان دقیق ارسال و دریافت یک پیغام پیامک یا imessage را هم داشته باشید. ( چه افتخاری! )

کافیه داخل صفحه پیغامها که هستید صفحه را از راست به چپ با لمس هل بدید.

۳- این ویژگی در نسخه های اخیر iOS 6 هم بود اما خوب حالا جدی تر بگیریدش. به درد بخوره. می تونید لرزه های دلخواه خودتان را تغریف کنید.

 

Settings -> Sounds -> Ringtone -> Vibration -> Custom۴- اگر دوست ندارید بعضی برنامه ها الکی پشت صحنه خودشان را به روز کنند و باتری شما را هدر بدهند میتونید آنها را غیر فعال کنید.Settings -> General -> Background App۵- اگر صبح تا شب با لپ تاپ و انواع نمایشگر سر کار دارید و حوصله قرتی بازیهای اپل را ندارید میتونید انیمیشن های سریع و  سه بعدی را ملایم تر کنیدGeneral -> Accessibility -> Reduce Motion۶

- واسه ما ایرانیها تبلیغات اپل روی موبایل به هیچ دردی نمی خوره. از اون گذشته کی خوشش میاد هر صفحه ای را که میبینه شرکت اپل رد یابی کنه؟

برای این منظور هم ردیابی بخش تبلیغات را مسدود کنید و هم می توانید در مرور گر سافاری حالت Private را انتخاب کنید.

Settings -> Privacy -> Advertising

Safari -> BookMarks -> Private

اما در پایان بد نیست به چند تا سوتی های اپل هم اشاره کنم. البته بدون عکس و بد آموزی فقط جهت اطلاع:

۰-Siri که همچنان واسه خنده خوبه. میگن باهوش شده اما من که ندیدم! بهش میگی Persian Gulf میشنوه Parrot Jungle ! 

۱- وقتی گوشی را لاک کنید باز هم به راحتی میشه وارد گوشی شد و برخی اپ ها و عکسهارو دید یا به اشتراک گذاشت. (حتی با وجود PIN code)

کافیه وقتی گوشی قفل هست  Control Center را بالا بیارید. ( کشیدن از پایین به بالا )  بعد اپ Timer را اجرا کنید و  دکمه Power را نگه دارید تا صفحه اش بیاد بعدش Cancel را بزنید و سریع دو بار دکمه Home  را بزنید تا برید داخل گوشی!

۲- وقتی دسترسی به کنترل سنتر در حالت قفل بودن گوشی وجود داره به راحتی میشه گوشی را به حالت Airplane Mode برد. عملا این ویژگی به درد گوشی دزدها میخوره که بدون داشتن PIN جلوی رد یابی یا پاک شدن محتویات را بگیرند.

۳-  iOS7 همچنان فاقد صفحه کلید فارسی است.  جلوی Persian نوشته Afghanistan که واقعا این حرکت اپل را نباید فراموش کنیم. حالا ما تحریم! ایرانیهای خارج از کشور چطور روشون میشه؟ کل گوشیهای اپل افغانستان کجا ایرانی های غیر تحریم مشتری اپل کجا!

تقویم فارسی و اعداد و حروف فارسی را با انتخاب منطقه افعانستان میشه به دست آورد
General -> International -> Region Format -> Persian-Afghanistan 

اما برای  فعال سازی صفحه کلید فارسی (به جای عربی) امکانی نداریم
General -> International -> Keyboards

برای صفحه کلید فارسی  باید از گوشی بک آپ گرفت بعد فایلهای بک آپ را دستکاری کرد و ریستور کرد که جزیاتش خارج از بحث این مطلب است.

جالبه بگم حتی برای این موضوع petition هم درست شده بود اما اپل کلا تحویل نگرفته! Appholes!

نویسنده: رضا هاشمی

در همین  زمینه:

 لینک‌های دانلود iOS 7 از سرورهای اپل 

 بررسی امکانات iOS 7

خروجی سایت