چگونه خواهد بود اگر فرستادن پول برای دیگران به سادگی ارسال ایمیل باشد؟
این کاری است که Square Cash می‌کند و از امروز هر کس در آمریکا حتی با کارت Debit می‌تواند از طریق ایمیل برای  دیگران پول نقد ارسال کند. تمام کاری که شما باید بکنید این است که به دوستتان ایمیل بزنید، در بخش Subject مبلغ مورد نظر را بنویسید و ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید را هم CC کنید. 
اگر بار نخست باشد که از این سرویس استفاده می‌کنید شما به سایت Square هدایت می‌شوید و در آنجا شماره Debit کارت خود را درج می‌کنید و تمام. 
نیازی به ساخت اکانت یا دانلود برنامه یا اضافه کردن دوستان نیست و اتصال دادن اکانت به حساب بانکی - کاری که سایر سرویس‌های پرداخت اینترنتی آن را درخواست می‌کنند -  هم در کار نخواهد بود. 
Square Cash در واقع قدم به بازار شلوغ راهکارهای پرداخت می‌گذارد که در آن شرکتهایی چون PayPal و Venmo پیشتازند و راه‌های مختلفی را برای ارسال پول به یک دوست را پیش پای مردم قرار می‌دهند. بعضی از این سرویس‌ها اپلکیشین هستند و بعضی دیگر وب سایت اما صادقانه باید گفت که استفاده از این سرویس‌ها راحت نیست .
Venmo که ساده‌ترین سرویس از این نوع را دارد هم در نوع خود فرآیندهای پیچیده‌ای دارد. در این سرویس شما نیاز به دانلود برنامه ، اضافه کردن حساب بانکی، منتظر شدن برای رسیدن پول و سپس تسویه حساب را دارید که در واقع منظور از تسویه حساب انتقال پول به حساب بانکی شماست. 
در Square Cash همه اینها در یک مرحله انجام می‌شود.
 
انتقال سریع و راحت 
 برایان گراسادونیا مدیر محصول  Square Cash می‌گوید: ما هیچ حساب میانه‌ای برای اتصال افراد به یکدیگر   انتقال پول نمی‌سازیم - کاری که مثلا PayPal انجام می‌دهد - . مردم دوست ندارند پول‌شان در یک حساب دوم نگهداری شود. شما پول را می‌خواهید که همین الان هم بتوانید از آن استفاده کنید. این تفاوت این محصول با دیگران است. 
Square Cash تحت ایمیل کار می‌کند و همین ممکن است نگرانی‌هایی را بابت موضوعات امنیتی به وجود بیاورد. مثلا اینکه برنامه‌های فریبنده بتوانند پروتکل SMTP را مورد حمله قرار دهند . مدیر محصول Square Cash می‌گوید: زمانی که ما روی توسعه این محصول کار می‌کردیم به چنین مسایلی فکر کردیم. اما این محصول ۱۰۰ درصد امن است و هیچ دزدی از طریق چنین ترفندی قابل انجام نیست. 
البته این شرکت حاضر به توضیح درباره روش‌های مقابل با ترفندها نیست. 
Square برنامه‌های آیفون و اندروید را هم برای این سرویس توسعه داده است. این برنامه‌ها هم سادگی و ساختار اصلی سرویس را حفظ کرده‌اند. وقتی شما برنامه را باز می‌کنید با شمارنده‌ای روبه رو می‌شوید که از شما مبلغ را به دلار درخواست می‌کند. سپس این مبلغ توسط این برنامه به یک ایمیل که این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در آن سی سی شده است منتقل می‌شود. نام دوست را بنویسید و کلمه Send را بزنید. همین. 
برنامه‌های موبایل پرداخت مثل PayPal یا سرویس‌هایی مثل Chase QuickPay چندین مرحله برای کامل کردن چنین درخواستی از کاربر وقت می گیرند اما Square Cash با ساختار مینیمالی خود ظاهرا تمایز بسیاری با دیگران ایجاد کرده است. مسوولان square می‌‌گویند که ایده این محصول کاهش اضطراب ناشی از ارسال پول ( مشکلات احتمالی ناشی از فرآیندهای پیچیده) بوده است. به همین دلیل هیچ اجباری برای ساخت حساب ، نام کاربری و پسورد توسط کاربر صورت نمی‌گیرد. وقتی شما یک Debit Card را به Square Cash اضافه می‌کنید این برای همیشه به ایمیل شما متصل می شود. هیچ تنظیمی برای اکانت یا رابط کاربری وجود ندارد. همچنین هیچ مرحله تایید دریافت پول "Accept Money" هم در کار نخواهد بود و پول بلافاصله به حساب شما واریز می‌شود. 

این شرکت البته پیش از این سرویس ( اپلیکیشن) Wallet را برای خرید اجناس از طریق موبایل ارایه کرده بود اما مدیران آن اعتقاد دارند که این دو سرویس دو کار جداگانه را انجام می‌دهند. در واقع Square Cash صرفا برای انتقال پول طراحی شده در حالی که Square Wallet برای خرید تعریف شده است. 

 
درآمد از کجاست؟
Square Cash فعلا مشخص نکرده که چه برنامه‌ای برای درآمدزایی از این سرویس دارد. پیش از این شرکت ۵۰ سنت به ازای هر انتقال دریافت می‌کرد اما اکنون آن مبلغ را هم حذف کرده است. 
جک دورسی مدیرعامل Square ( که البته بسیاری او را به خاطر بنیانگذار بودن و مدیریتش در توییتر می‌شناسند) در یک سخنرانی ماه گذشته در دانشگاه کلمبیا گفته بو‌: روش هاي پرداخت پول طي زمان بسيار طولاني تغيير خواهد كرد اما ما تلاش خودمان را مي كنيم كه اين زمان را به حداقل برسانيم.
او توضیح داده بود که با Square او به دنبال از بین بردن کارت‌های اعتباری و روش‌های انتقال پول نیست. اما به دنبال جایگزین‌های بهتر و ساده‌تری برای روش‌های موجود هستیم. 
حالا سرویس Square Wallet همان چیزی را نشان می‌دهد که جک دورسی پیش از این وعده‌اش را داده بود.

خروجی سایت