اپل سرانجام تایید کرد که در حال راه‌اندازی یک مرکز بزرگ توسعه نقشه در شهر حیدرآباد هند است. 

این مرکز که حالا در آستانه سفر تیم کوک مدیرعامل اپل به چین وهند آغاز به کار می‌کند قرار است با مشارکت RMSI ایجاد شود تا چهار هزار نفر در آن مشغول به کار شوند .

تیم کوک در این زمینه گفته : ما همواره به دنبال توسعه محصولات خودمان هستیم و به همین جهت مرکز  توسعه نقشه اپل را در حیدرآباد تاسیس می‌کنیم.

کوک همچنین گفت : ما نبخگانی را از هند در این مرکز  گردهم می‌آوریم ضمن اینکه روابط خودمان را با دانشگاه‌ها و شرکایخود برای توسعه پلت‌فرممان افزایش خواهیم داد. 

همچنین مدیرعامل  RMSI گفته که آنها تخصص قابل توجهی در زمینه استفاده از اطلاعات مربوط به مکان‌ها دارند و برای این مشارکت چند هزارنفر را استخدام خواهند کرد. 

گفته می‌شود در این مرکز که ۲۵۰ هزار متر مربع وسعت دارد شرکت اپل ۲۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است. 

چند روز پیش نیز اپل اعلام کرده بود که مرکز توسعه اپلیکیشن‌های iOS در بنگلور هند راه‌اندازی می‌کند. این مرکز تلاش می‌کند که زبان برنامه‌نویسی Swift اپل را در بین برنامه‌نویسان توسعه دهد و قرار است سال آینده راه‌اندازی شود. 

استفاده از هندی‌ها در توسعه نقشه کاری بود که برای نخستین بار گوگل به طور موفقیت آمیزی انجام داد و یکی ازدلایل موفقیت گوگل مپ را به همین موضوع نسبت می‌دهند. هم اکنون نیز بخش اصلی تیم توسعه نقشه گوگل را هندی ها تشکیل می دهند. حالا به نظر می‌رسد که اپل نیز همین مسیر را برای رقابتی کردن سرویس نقشه خود در پیش گرفته است. 

خروجی سایت