توییتر با انتشار نتایج مالی مربوط به سه‌ماهه اول سال جاری میلادی بار دیگر موجبات نا امیدی سرمایه‌گذاران این شبکه اجتماعی را فراهم کرد. بر اساس گزارش منتشر شده، ارزش سهام این شرکت پس از انتشار خبر درآمد کم‌تر از حد انتظار توییتر، با کاهش 13.6 درصدی به 15.34 دلار رسیده است.

تعداد کاربران توییتر در سه‌ماهه منتهی به 31 مارس در حالی به 310 میلیون نفر رسیده که این رقم در پایان سه‌ماهه پایانی سال گذشته میلادی، 305 میلیون نفر عنوان شده بود. رقمی که اگرچه فراتر از انتظار تحلیلگران است اما نمی‌تواند سرمایه‌گذاران را راضی کند.

Arvind Bhatia تحلیلگر شرکت CRT در این خصوص می‌گوید:

" باید پذیرفت که توییتر با مشکلاتی جدی دست و پنجه نرم می‌کند. رشد این شرکت حتی نزدیک به آنچه تا پیش از این مورد انتظار کاربران بود هم نیست."

از یک سو، عدم تمایل تبلیغ‌ دهندگان به حضور در این شبکه اجتماعی و از سوی دیگر عدم جذابیت رابط کاربری این شبکه اجتماعی، از جمله موانع دست‌یابی توییتر به افزایش درآمد به حساب می‌آیند. به‌منظور برطرف کردن مشکلات موجود بر سر راه جذب کاربران جدید، توییتر اقدام به راه‌اندازی سرویس‌های پخش زنده مصاحبه و ویدئو از طریق نرم‌افزار پریسکوپ کرده اما در این زمینه، رقیبی قدرتمند به نام فیس‌بوک را پیش روی خود می‌بیند که سرویس جدید ویدئویی را با عنوان فیس‌بوک لایو راه‌اندازی کرده است.

این‌ها تنها گوشه‌ای از دغدغه‌های بی‌شمار توییتر به حساب می‌آیند و جک درسی، مدیراجرایی توییتر از چالش جدیدی به نام "به‌خدمت گرفتن استعدادهای جدید" به عنوان اولویت شرکت خود به ویژه در بخش مهندسی و تیم فعال در زمینه طراحی محصولات سخن می‌گوید. این در حالی است که توییتر در سال جاری، چندین مدیر ارشد خود را از دست داده و از آن زمان تاکنون تنها دو عضو جدید به هیئت مدیره و یک نیروی جدید به بخش بازاریابی اضافه شده است. این شرکت پیش‌بینی کرده درآمد آن در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی به چیزی از 590 تا 610 میلیون دلار برسد اما تحلیلگران انتظار ثبت درآمد 677.57 میلیون دلاری را برای این شرکت دارند. درآمد توییتر در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی با 36 درصد افزایش در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته به 594.5 میلیون دلار افزایش یافته است. با این وجود، این رقم به هیچ وجه با پیش‌بینی تحلیلگران مبنی بر حصول درآمد 607.8 میلیون دلاری همخوانی ندارد.

ضرر خالص این شرکت نیز از 162.4 میلیون دلار یا 25 سنت به ازای هر سهم در سال گذشته، اکنون به 79.7 میلیون دلار یا 12 سنت به ازای هر سهم کاهش یافته است. 

خروجی سایت