یادگیری یک زبان جدید می‌تواند فرایندی دلهره‌آور برای افراد بزرگسال باشد. اکثر افراد زمانی که جوان هستند تنها با شنیدن کلمات تلفظ شده (در قالب روش‌های مختلف) می‌توانند یک زبان جدید را فرابگیرند اما برای افراد میانسال، همین امر هم می‌تواند یک چالش جدید باشد.

با این وجود، راه‌حلی ساده‌تر و با کارایی بالاتر هم برای یادگیری زبان وجود دارد. در این روش می‌توانید یادگیری زبان را با بهره‌گیری از یک افزونه کاربردی در مرورگر کروم، در وب‌گردی‌های روزانه خود جای دهید. این افزونه که Language Immersion نام دارد کلمات موجود در صفحه وبی که در حال خواندن آن هستید را به زبان موردنظر و انتخابی شما ترجمه می‌کند. با این روش، در واقع شما بدون خارج شدن از مسیر اصلی، در حال مرور کلمات و افزایش منابع لغوی خود خواهید بود.

پس از نصب این افزونه، آیکونی در قسمت بالا-سمت راست پنجره مرورگر شما ظاهر خواهد شد. با کلیک بر روی آن، یک پنجره بازشونده مشاهده خواهید کرد تا بتوانید تنظیمات مورد نظر خود را بر روی آن اعمال کنید. به این ترتیب می‌توانید زبان مورد نظر و سطح مشخص کاری را بر پایه مهارت‌های فعلی خود مشخص کنید. پنج سطح‌بندی از مبتدی تا مسلط برای شما مشخص شده است. 

پس از اعمال این تنظیمات کافی است مانند گذشته وبگردی خود را از سر بگیرید تا کلمات و متن‌های مشخص شده را به زبان انتخابی خود مشاهده کنید. این کلمات در قالب ترکیبات مفهومی پیش روی شما قرار می‌گیرند تا بتوانید به‌طور طبیعی آن‌ها را به دایره لغات خود اضافه کنید اما می‌توانید با استفاده از حرکت موشواره، ترجمه کلمات مورد نظر خود را نیز مشاهده کنید.

خروجی سایت