شرکت فیس‌بوک رسما اعلام کرده عرضه تکنولوژی جدیدی را در دستور کار قرارداده که به کاربرانی که از ارتباطات اینترنتی با سرعت پایین‌ استفاده می‌کنند امکان مشاهده رویدادهای جدید در قالب سرخط‌های خبری، حتی هنگامی که از ارتباطی ضعیف بهره می‌برند و یا قادر به برقراری ارتباط با سرورهای فیس‌بوک نیستند را خواهد داد. 

علاوه بر این، کاربران می‌توانند در هنگامی که آفلاین هستند نظرات خود را در زیر پست‌های مختلف کاربران دیگر بنویسند و این اظهارنظرها با بازگشت ارتباط اینترنتی،  به‌طور خودکار منتشر خواهند شد. فیس‌بوک هدف از این تغییرات را کمک به بهبود تجربه کاربران در کشورهای در حال توسعه که از شبکه‌های نسل دوم داده‌های همراه استفاده می‌کنند عنوان کرده است.

همچنین از آن‌جایی که نیوزفید یا همان سرخط‌های خبری، مهم‌ترین هدف در برنامه فیس‌بوک هستند این شرکت روشی برای نمایش بدون دغدغه محتویات مورد نظر کاربران بدون نیاز به انتظار کشیدن برای بارگذاری داده‌ها در نظر گرفته است. فیس‌بوک به‌منظور رسیدن به این هدف در حال بررسی به‌روزرسانی جدیدی است که می‌تواند درکی دقیق از رویدادهای نمایش داده شده بر روی گوشی شما داشته باشد و آن‌ها را بر اساس ارتباط و اهمیت، مرتب کند. 

نهایتا این اطلاعات در قالبی دانلود شده که هنوز توسط شما مشاهده نشده‌اند پیش رویتان قرار می‌گیرند. با این روند، نیازی به بارگذاری چندین‌باره به‌منظور نمایش محتویات جدید نخواهد بود. این در حالی است که با برقرار شدن ارتباط پایدار، روند نمایش رویدادها به حالت سابق بازخواهد گشت. در صورتی که شما در مترو و یا جشن‌های شلوغ قرار دارید و ارتباط اینترنتی شما ناپایدار شود بازهم این قابلیت به کمک شما خواهد آمد.

لازم به ذکر است که هنوز بخش عمده جهان دسترسی به اینترنت ندارند و در حال حاضر چیزی در حدود 2.7 میلیارد نفر از ساکنان کره زمین آنلاین هستند که کمی بیش از یک‌سوم جمعیت جهان است. با این تفاسیر، جایگزینی گوشی‌های هوشمند به جای رایانه‌های شخصی ( با توجه به قیمت پایین‌تر آن‌ها) راهکاری مناسب است که در قالب ارائه سرویس‌های متناسب با آن‌ها می‌تواند تعداد افرادی که امکان استفاده از اینترنت خواهند داشت را به مراتب افزایش دهد.

خروجی سایت