فیس‌بوک چند هفته‌ای است که امکان مرور در یک سال ( Year in review) را برای کاربران این شبکه فراهم کرده جایی که کاربران می‌توانند پست‌های مهم یکسال اخیر خود را در یک کلیپ کوتاه ببینند و سپس آن را به صورت یک پست در معرض دید دیگران هم قرار دهند. در نگاه نخست این امکان چیز بامزه‌ای به نظر می‌رسد اما واقعیت این است که الگوریتم این امکان  واقعا بدتر از چیزی است که تصور می‌شود. این هفته اریک مایر در وبلاگ خودش نوشت که فیس‌بوک  مرگ دختربچه‌اش را در Year in review  به عنوان یک رویداد جالب! برجسته کرده بود. فیس‌بوک بعدا به دلیل این اشتباه از مایر معذرت خواهی کرد.
اما او تنها نبود بسیاری از کاربران اشتباهات الگورتیم این امکان فیس‌بوک را مورد انتقاد قرار دادند. مثلا رویدادهای تراژیک و تلخی مثل آتش گرفتن خانه یا مرگ دیگران که افراد ترجیح می‌دهند آنها را در پایان سال به عنوان یک رویداد جذاب سال گذشته به یاد نیاورند. 
شاید بهترین توصیف را در انتقاد از این امکان فیس‌بوک اریک ساسون نوشته است:  « هدف این امکان فیس‌بوک متمایز کردن یک رویدادهای مربوط به اشخاص در طی یک سال گذشته اما چگونه می‌توان این رویدادهای کاملا متفاوت را برای همه اشخاص با یک ابزار کنار هم قرار داد و انتظار متمایز شدن داشت؟ »

خروجی سایت