گوگل و مایکروسافت به جمع گروهی از شرکتها پیوسته‌اند که در مقابل اقدام گروه هتل‌های MARRIOTT در مسدود کردن وای فای اختصاصی مسافران در اتاق‌های هتل موضع منفی گرفته‌اند. 

امروزه با توجه به امکان به اشتراک گذاشتن شبکه وای فای از طریق موبایل این موضوع برای برخی هتل‌داران ناخوشانید است چراکه مسافران دیگر مجبور به خرید اینترنت گران هتل‌ها نیستند. هتل ماریوت اما تصمیم گرفته که با استفاده از یک تکنولوژی نسبت به مسدود کردن شبکه‌های اخصاصی وای‌فای مسافران خود اقدام کند. 

ماریوت تابستان امسال از FCCخواسته بود اجازه دهد تا جلوی فعال شدن هات‌اسپات دستگاه‌های مسافران را در اتاق‌های خود بگیرد. 

قیمت استفاده از اینترنت  معمولی در اتاق‌های هتل‌های ماریوت روزانه ۱۴.۹۵ دلار است و اگر مسافران بخواهند اینترنت پرسرعتی داشته باشند و با آن فیلم مشاهده کنند یا چت ویدیویی ببینند باید اینترنت پرسرعت‌تری را خریداری کنند که قیمت آن روزانه ۱۹.۹۵ دلار است. 

ماریوت همچنین در درخواست خود گفته است که جلوگیری از وای فای مسافران هتل برای محافظت از آنها دربرابر هکرها و همچنین جلوگیری از تداخل این شبکه‌ها با وای فای خود هتل است که ایجاد اختلال، سرعت اینترنت هتل را پایین می‌آورد . در همین حال گفته شده که ماریوت از مسافرانی که به گفته این هتل با روشن کردن شبکه وای فای خود موجب اختلال شوند هزینه اینترنت هتل را دریافت میکند. 

خروجی سایت