اظهار نظر یک مقام ارشد Uber ( شرکتی که با اپلیکیشن تاکسی یاب خود بسیار مشهور شده ) درباره استخدام تیمی برای یافتن اطلاعات خبرنگاران منتقد این شرکت و افشای جزییات شخصی زندگی آنان - به خصوص خبرنگاران زن -  جنجال بزرگی به راه انداخته است. 
امیل میشل مدیر بخش تجارت Uber که این سخنان به او منتسب شده حالا گفته است که تصور می‌کرده آن جلسه Off the Record ( غیر رسمی و غیر قابل انتشار  ) بوده و خود Uber هم در بیانیه‌ای گفته است که او - امیل میشل - بابت این صحبت‌ها عذرخواهی کرده ضمن اینکه آن صحبت‌ها بیان کننده دیدگاه خود شرکت اوبر هم نیست. 
 
از آرشیو: Uber دوست مسافران و دشمن تاکسی‌ها
 
شرکت Uber علی‌رغم موفقیت‌هایش در تجارت طی ماه‌های اخیر روابط تیره‌ای با خبرنگاران و رسانه‌ها داشته و این بحث‌ها احتمالا به دنبال آن مطرح شده که این شرکت تلاش کرده راهی برای گریز از این موقعیت بحرانی با رسانه‌ها پیدا کند. 
امیل میشل مدیر بخش تجارت Uber از حدود دو سال قبل به این شرکت پیوسته ایده خود را در یک میهمانی شام در Waverly Inn در منهتن نیویورک مطرح کرد جایی که در آن ادنورتون بازیگرو آریانا هافینگتون ( ناشر) هم حضور داشتند. میزبان آن جلسه یان ازبورن مشاور سابق دیوید کمرون نخست وزیر انگلیس و مشاور فعلی شرکت Uber بود. 
در این جلسه تراویس کالانیک مدیرعامل Uber و چند روزنامه‌نگار از جمله نویسنده BuzzFeed  هم حضور داشت که به دعوت یک خبرنگار دیگر به نام مایکل وولف به این جلسه آمده بود. وولف بعدا گفت که چون جلسه Off the Record بوده نمی‌تواند در مورد در این مورد صحبت کند اما BuzzFeed که گزارشی از این شام تهیه کرده گفته است که هیچ مقامی از Uber نگفته‌اند که محتوای این جلسه غیر قابل انتشار است. 
امیل میشل به نوشته BuzzFeed شخصی است که مدیرعامل اوبر در هنگام پیوستنش  او را یکی از موثرترین افراد در سیلیکون ولی توصیف کرده بود. فردی که با فیگور کاریزماتیک از Klout به Uber پیوست و گفته می‌شود مشاور وزارت دفاع هم هست. 
در جریان این شام میشل به این موضوع اشاره کرد که باید یک میلیون دلار برای استخدام چهار محقق ( جمع‌آوری کننده اطلاعات) و چهار روزنامه‌نگار ( طرفدار Uber ) صرف کنیم و به این ترتیب این تیم می‌تواند به Uber در مبارزه با مطبوعات منتقد کمک کند. به خصوص که آنها می‌توانند زندگی شخصی روزنامه‌نگاران منتقد را جست و جو کنند و چیزی که خودشان برای همه تجویز می‌کنند را مزه کنند. 
 
 
امیل میشل معاون ارشد Uber  خواستار جاسوسی از زندگی شخصی خبرنگاران منتقد شرکت شده بود
 
امیل میشل در صحبت‌های خود به خصوص روی یک خبرنگار تمرکز کرد. سارا لیسی ( Sara Lacy ) نویسنده سایت PandoDaily که در سیلیکون ولی منتشر می‌شود و بعضی وقتها لحن تند و گزنده آن باعث سروصداهای زیادی در مورد شرکتهای سیلیکون ولی شده است. سارا لیسی اخیرا Uber را به سکسیم و تنفر از زنان متهم کرده بود. او نوشت که بعد از خواندن گزارشی در BuzzFeed اپلیکیشن Uber را از روی گوشی خود حذف کرده است. 
میشل در جلسه شام گفت که سارا لیسی بیشتر از سوی رانندگان تاکسی‌های معمولی مورد تعرض قرار گرفته تا رانندگان Uber و حالا اگر زنانی که او را دنبال می‌کردند و Uber را حذف‌کرده‌اند باز هم مورد تعرض جنسی قرار بگیرند باید مسوولیتش را او برعهده بگیرد. 
او سپس گفته که این تیم تحقیقی میتواند هر چیز به خصوصی را از زندگی سارا لیسی بیرون بکشد. 
 
 
سارا لیسی خبرنگاری که با مقالات انتقادی خود مقامات Uber را به ستوه آورده است
 
به دنبال اطلاع Uber از قصد BuzzFeed در انتشار این مطلب در آنها بلافاصله موضع گیری کردند. نایری هورداجیان سخنگوی زن شرکت اعلام کرد که اوبر هیچ روزنامه‌نگاری را استخدام نکرده و قصد چنین کاری هم ندارد. او همچنین گفت که Uber به هیچ وجه قصد ورود به زندگی سارا لیسی را هم ندارد و فکر هم نمی‌کند که او مسوول زنانی است که مورد تعرض جنسی قرار می‌گیرند. سارا لیسی هم در پاسخ به درخواست BuzzFeed گفته است که نظرات خود را در این مورد در مقاله‌ای که بعدا منتشر می‌کند خواهد داد. 
اما امیل میشل در بیانیه‌ای گفت که آنچه به من در آن شام نسبت داده شده یک بحث غیر رسمی درباره تعصبات در پوشش رسانه‌ای و در جهت خنثی کردن دیدگاه‌های من درباره شرکتی بود که به کار در آن افتخار میکنم و آن صحبتها هیچ ارتباطی با دیدگاه‌های شرکت ندارد.
سخنگوی Uber در عین حال گفته جمع‌آوری اطلاعات شخصی افراد و روزنامه‌نگاران خلاف مقررات و خط مشی این شرکت است. 
BuzzFeed در انتهای مقاله خود نوشته است که در جلسه شام به میشل گفته شد که این کار ( جمع آوری اطلاعات منتقدان و حمله به آنان ) برای Uber بسیار بد خواهد شد ولی او گفته بود : هیچ کس این را نخواهد نفهمید. 
 

خروجی سایت