بسیاری از افراد فکر می‌کنند بازی‌های موبایلی در سلطه‌ی مردان است و آنها بیشتر از زنان در گوشی‌های خود بازی می‌کنند. در حالیکه تحقیقات اخیر به طرز شگفت‌آوری این فرضیه‌ها را نقض کرده است.  

 بررسی‌های شرکت Flurry که روی یک نمونه‌ی آماری انجام شد نشان داد زنان ۳۱ درصد بیشتر از مردان خرید داخل‌برنامه‌ای داشته‌اند. 

علاوه بر آن آمارها حاکی از این است که زنان ۳۵ درصد بیشتر از مردان وقت خود را صرف بازی‌های موبایلی می‌کنند. همچنین در مقایسه با مردان ۴۲ درصد بیشتر این اپلیکشین‌ها را به طور میانگین‌ یک هفته در گوشی خود نگاه می‌دارند.

این گزارش Flurry بر پایه‌ی آمارهای جهانی است اما اگر بخواهیم به‌طور مشخص کاربران امریکایی را در نظر بگیریم تفاوت اندکی وجود دارد. 

این تحقیقات همچنین نشان داد که بازی Kim Kardashian بیشترین طرفدار را در بین زنان دارد. این بازی فقط در پنج روز ابتدایی روی کار آمدن ۱.۶ میلیون دلار درآمد زایی داشته است و از آنجا که رایگان است این مبلغ از بازی‌های داخل برنامه‌ای به دست آمده است. یکی از تحلیلگران بر آن است که این بازی می تواند سالانه ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد.

طبق آمارهای به دست آمده مردان بیشتر بازی‌های خشن را ترجیح می‌دهند؛ بازی‌های جنگی،  اکشن، استراتژی و ورزشی. این امر بیان‌گر این است که به طور کلی این نوع بازی‌ها همچنان در زمره علایق مردان محسوب می‌شود.

خروجی سایت