یک امکان نسبتا جدیدی که اخیرا به فیس‌بوک اضافه شده پخش خودکار فیلم‌های ویدیویی و یا صوتی هنگام بالا و پایین کردن تایم‌لاین است. 

شاید این امکان جالب توجه بیاید اما واقعیت این است بسیاری از افراد ترجیح میدهند که خود اختیار پخش موسیقی یا فیلم را در اختیار داشته باشند خصوصا آنکه پخش این گونه محتوا به خصوص در هنگام استفاده از شبکه موبایل ممکن است به کاهش قابل توجه حجم پهنای باند ( دیتا)  منجر شود ضمن اینکه باعث مصرف بیشتر انرژی هم می‌ود. خوشبختانه می‌توان تنظیم این امکان را دوباره به حالت دستی درآورد. چگونه؟

برای آیفون و آی‌پد:

اگر از برنامه رسمی فیس‌بوک استفاده می‌کنید به Settings > Facebook > Settings بروید. در واقع این تنظیم مربوط به iOS است و در آنجا شما می‌توانید گزینه Auto-play on Wi-Fi only” را فعال کنید که در آن صورت ویدیوها فقط در هنگام اتصال دستگاه شما به وای‌فای به طور خودکار پخش می‌شود. در واقع هیچ راهی برای اینکه روی شبکه وای‌فای جلوی پخش خودکار ویدیوها گرفته شود وجود ندارد اما اگر از اپلیکیشن جدید فیس‌بوک یعنی Paper استفاده می‌کنید این گزینه در بخش پایین صفحه وجود دارد تا تنظیم Autoplay Videos” را خاموش کنید.

دستگاه‌های اندرویدی

در هنگام استفاده از اپلکیشین رسمی فیس‌إوک روی دگمه همبرگر سمت راست صفحه ( که با سه خط افقی مشخص شده ) کلیک کنید و سپس به پایین اسکرول کنید تا به App Settings” برسید و در آنجا میتوانید گزینه Auto-play videos on Wi-Fi only” را فعال کنید. بله متاسفانه در اینجا نمیتوان جلوی پخش ویدیو هنگام اتصال به شبکه وای‌فای را گرفت و باید منتظر شد ببینیم فیس‌بوک آن را درست میکند یا نه!

روی کامپیوتر

روی  آیکون آبشاری که بالای سمت راست صفحه است کلیک کنید و از آنجا به Setting بروید. روی Videos ( سمت چپ پایین صفحه ) کلیک کنید و در آن جا تنظیم Auto-Play Videos به حالت خاموش تغییر دهید. 

خروجی سایت