فیس بوک تمام پیغام ها و پست های شما را ذخیره می کند حتی مطالبی که اقدام به انتشار آنها نکرده اید.

هر کاربر شبکه های اجتماعی٫ زمانی از انتشار نوشته ای یا به اشتراک گذاشتن موضوعی پشیمان شده است و شاید حتی قبل از اقدام به انتشار مطلب آن را پاک کرده باشد. به گزارش جنیفر گلبک٫ فیس بوک نوشته های پاک شده منتشر نشده آن ها را به طور کامل از بین نمی برد- در حقیقت فیس بوک از یک کد مخصوص استفاده می کند که زمانیکه شما پیغامی را می نویسید اما به هر دلیلی آن را ارسال نمی کنید٫ اطلاعات این پیام در مرکز های داده ای این سایت ذخیره می کند.

اما فیس بوک با این اطلاعات چه می کند؟ گلبک اشاره می کند که محقق اطلاعاتی فیس بوک Adam kramer و دانشجوی دکتری Sauvik Das در حال تحقیق بروی کاربران فیس بوک هستند.این افراد با بررسی متن ها و پیغام های کنسل شده به دنبال پیدا کردن دلیلی برای « خود ساسنسوری» کاربران فیس بوک هستند.

البته بهتر است بدانید فیس بوک صرفا متن های فرستاده نشده کاربران را دنبال نمی کند واطلاعات مربوط به پست های خود سانسور شده را بررسی می کنند مانند زمانی که قرار بود پست منتشر شود یا اینکه آیا قرار بود روی صفحه دوستان شخص منتشر شود یا صفحه خود کاربر. به گفته Kramer و Das فیس بوک خواهان این است که دلایل منصرف شدن کاربر از انتشار مطلب را درک کند زیرا ظاهرا این شرکت مرحله «افول ارزش مطالب منتشر شده» را تجربه می کند.

مثلا زمانی را تصور کنید که یک دانشجو قصد دارد برای یک گروه خاص از دوستانش در مورد یک مراسم اجتماعی اطلاع رسانی کند اما چون نمی خواهد برای دیگر دوستانش اسپم ایجاد کند٫ از انتشار آن پشیمان می شود. دوستانی که حتی شاید اگر آن مطلب منتشر می شد٫ خیلی هم از آن استقبال می کردند.

گلدبک در ادامه سخنان خود عنوان می کند :

اینکه فیس بوک می خواهد کاربران همه آن چیزی را که به ذهنشان می رسد را به طور مطلق به اشتراک بگذارند دلیل بر این است که می خواهد سطح استاندرد مطالبی که کاربران با دوستان خود به اشتراک می گذارند را پایین آورد. به همین دلیل می خواهد بداند چه مطلبی در نظر کاربر «بد» طلقی می شود و وی را از انتشار آن منصرف می کند. فیس بوک افکار منتشر نشده کاربران را بررسی می کند تا بتواند بهتر آنها را بفهمد و به دنبال آن سیستمی را بسازد که مطابق با رفتارهای کوچک کاربران خود است.

خروجی سایت