ویدیوهای سایت فیس بوک از حالا روی دستگاه های موبایل به صورت خودکار باز می شوند.

سپتامبر امسال مشخص شد که فیس بوک ظاهرا به طور مخفیانه مشغول تست کردن قابلیتی است که طی آن تمام فایل های ویدیویی موجود در صفحه کاربر٫ به طور خودکار اجرا می شوند. و حالا این  بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا به تازگی این قابلیت را برای پلت فرم های گوشی های همراه معرفی کرده است. 

ویدیوهای آپلود شده از داخل فیس بوک حالا روی گوشی های همراه به صورت خودکار اجرا می شوند. یکی از فواید این قابلیت این است که میزان آپلود ها و بازدید های ویدیویی درون این سایت به طور چشم گیری افزایش پیدا می کند. این قابلیت به گونه ایست که به محض رسیدن به فایل ویدیویی آن را اجرا می کند و دیگر نیازی به کلیک کردن روی دگمه پلی نیست. 

اما این قابلیت فعلا صرفا محدود به ویدیوهایی است که از داخل سایت فیس بوک یا اینستاگرام آپلود شده اند و درمورد دیگر سایت های آپلود ویدیو مانند YouTube همان دگمه پلی پدیدار خواهد شد و اجرا شدن اتوماتیک نخواهد بود.

ویدیو هایی که از این طریق اجرا می شوند ابتدا به صورت بدون صدا خواهند بود تا در صورتیکه فردی تمایلی به دیدن ویدیویی ندارد بدون مزاحمت صدای ویدیو بتواند از آن بگذرد. صدای ویدیو با یک ضربه انگشت کاربر بروی اسکرین باز خواهد شد. طبق گفته فیس بوک٫ در حال حاضر فقط کاربران پلت فرم های IOS و Android می توانند از این قابلیت بهره ببرند و کاربران دیگر پلت فرم ها تا چند روز آینده به آن دسترسی خواهند داشت.

خروجی سایت