قابلیت جدید نرم‌افزار Google App امکان جدیدی را برای جست‌وجوی اطلاعات ذخیره‌شده در نرم‌افزارهای موجود روی دستگاه‌های اندرویدی، در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به گزارش وب‌سایت News Republic، این قابلیت جدید که In Apps نام دارد در زیرمجموعه تنظیمات نرم‌افزار Google App قرار خواهد گرفت تا امکان جستجو برای یافتن کلیدواژه‌ها، نام مخاطب، عکس، ویدئو و موارد اینچنینی را در نرم‌افزارهایی مانند جی‌میل، اسپاتیفای و یوتیوب فراهم کند.

این قابلیت به‌صورت آفلاین قابل استفاده خواهد بود و این امکان وجود دارد تا از نمایش اطلاعات نرم‌افزارهای مورد نظر خود در نتایج جستجو جلوگیری کنید. گوگل اعلام کرده در آینده از نرم‌افزارهای بیشتری پشتیبانی خواهد کرد تا امکان جستجو با استفاده از کلیدواژه‌ها در نرم‌افزارهای مختلف فراهم شود. با این تفاسیر، کاربران می‌توانند به اطلاعات دلخواه خود در نرم‌افزارهایی مانند پیام‌رسان فیس‌بوک، لینکدین، Evernote، Glide، Todoist و Google Keep دسترسی داشته باشند.

ال‌جی V20 اولین محصول هوشمندی است که با میان‌بر اختصاصی جست‌وجوی درون برنامه‌ای روی هوم‌اسکرین گوشی به بازار عرضه خواهد شد. با این وجود، با به‌روزرسانی Google App این قابلیت در اختیار کلیه کاربران سیستم‌عامل اندروید قرار خواهد گرفت. 

خروجی سایت