قابلیت جدیدی به نام Lists در نرم‌افزار گوگل‌مپس مدیریت بهتر مکان‌هایی که از آن‌ها بازدید کرده‌اید را امکان‌پذیر خواهد کرد. به گزارش وب‌سایت دیجیتال ترندز، این قابلیت که در جدیدترین نسخه بتای نرم‌افزار Maps در دسترس کاربران قرار گرفته است امکان سازماندهی هرچه بهتر مکان‌هایی که پیش از این از آن‌ها بازدید کرده‌اید را در قالب لیست‌های منظم فراهم می‌کند. این لیست‌ها به‌طور ویژه برای کاربرانی که استفاده زیادی از گوگل‌مپس دارند مفید فایده خواهند بود.

این قابلیت جدید، به زیرشاخه “Your Places” از منوی جانبی نرم‌افزار گوگل‌مپس اضافه شده است. با لمس گزینه Lists از منوی یادشده، امکان اضافه کردن لیست‌های جدید، مدیریت لیست‌های فعلی و مسیریابی برای رسیدن به مکان‌های مشخص شده در این لیست‌ها را خواهید داشت. نرم‌افزار مپس مجموعه‌ای از لیست‌های از پیش ایجادشده مانند “Favorites”، “Want to go” و “Shared Places” را در اختیار شما قرار می‌دهد. با این وجود، برای ذخیره گزینه‌های جدید در لیست‌ها کافی است در هنگام مشاهده موقعیت مکانی مورد نظرتان گزینه “Save” را لمس کنید.

در حال حاضر کاربرانی که عضو برنامه Local Guides شرکت گوگل هستند دعوتنامه‌ای را برای آزمایش این قابلیت جدید دریافت کرده‌اند. با این وجود، گوگل اعلام کرده عرضه عمومی این قابلیت تا چندماه آینده انجام خواهد شد.  

خروجی سایت