توییتر در حال کار روی ابزار جدیدی است که امکان اعمال فیلترهای مختلف روی توییت‌های این شبکه اجتماعی را فراهم می‌کند. هدف استفاده از این فیلترها جلوگیری از نمایش پست‌هایی است که کاربر علاقه‌ای به مشاهده آن‌‌ها ندارد. به گزارش وب‌سایت Timesofindia این راهکار جدید در واقع ابزاری برای مسدود کردن توییت‌های توهین‌آمیز و یا آزاردهنده برای کاربرانی است که این محتویات به هر نحوی باعث رنجش خاطر آنها می‌شود. آن‌طور که از شواهد امر پیدا است توییتر حدود یک سال در تلاش برای زمینه‌سازی استفاده از این ابزار است. با استفاده از این راهکار کاربران می‌توانند کلیدواژه‌هایی از فحش و ناسزا تا توهین‌های نژادپرستانه را مشخص کنند تا محتویات مرتبط با این کلمات را مشاهده نکنند.

سیاست اصلی شبکه اجتماعی توییتر ایجاد فضایی است که هر شخصی بتواند آزادانه نظرات خود را بیان کند. با این وجود، این سیاست نارضایتی طیف وسیعی از کاربران به‌ویژه چهره‌های معروف و سرشناس را به همراه داشته است.

این ابزار جدید می‌تواند به راهکاری برای مدیریت بهتر محتویات مورد نظر کاربران هم تبدیل شود. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند هش‌تگ مربوط به رویدادی که برای آنها ارزش چندانی ندارد را در لیست سیاه قرار دهند. توییتر هنوز زمان مشخصی را برای عرضه این قابلیت جدید اعلام نکرده است. 

خروجی سایت