شرکت واتس‌اپ روز گذشته اعلام کرد تغییراتی را در سیاست‌های مربوط به حریم خصوصی کاربران ایجاد می‌کند تا اطلاعات افراد فعال در این نرم‌افزار پیام‌رسان را در اختیار فیس‌بوک هم بگذارد.

به گزارش وب‌سایت Gsmarena، این اولین بار پس از خرید واتس‌اپ توسط فیس‌بوک است که این شرکت در سیاست‌های حریم خصوصی مربوط به کاربران تغییری می‌دهد. واتس‌اپ پارامترهای فعالیت‌ کاربران را کنترل می‌کند تا مثلا متوجه شود کاربران چقدر از سرویس‌های این شرکت استفاده می‌کنند و بر این اساس، روش‌های جدیدتری را هم برای مبارزه با پیام‌های آزاردهنده یا همان اسپم‌ها ایجاد کند. علاوه بر این شماره شما هم در اختیار فیس‌بوک قرار می‌گیرد تا وقتی از این شبکه اجتماعی (فیس‌‌بوک) استفاده می‌کنید، پیشنهادهای دوستی با افرادی که می‌شناسید در مقابل شما قرار گیرد و تبلیغات هدفمندتری هم مشاهده کنید.

مسئولان واتس‌اپ تاکید کرده‌اند که هیچ تبلیغی برای شما نمایش داده نمی‌شود و مکالمات شما هم همچنان از رمزگذاری دو طرفه برخوردار خواهد بود تا فقط شما و طرف مقابل مکالمه امکان خواندن آنها را داشته باشید. علاوه بر این، تاکید شده که شماره شما هم در اختیار آگهی‌دهندگان قرار نخواهد گرفت. در حال حاضر، استفاده از این تنظیمات به‌ میل کاربر بستگی دارد و می‌توانید با مشاهده منوی انتخابی در مقابل خود، گزینه عدم به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات را انتخاب کنید.

خروجی سایت