بعد از مدت‌ها انتظار، گوگل بالاخره نسخه نهایی اندروید 7.0 نوگت را برای دستگاه‌های سری نکسوس عرضه کرد. نکته مهم اینکه، از زمان عرضه اندروید جلی‌بین تا حالا، هیچ کدام از به‌روزرسانی‌های جدید اندروید، در تابستان عرضه نشده بودند و همگی با تاخیر پیش روی کاربران قرار می‌گرفتند. با این تفاسیر، باید امیدوار باشیم تا عرضه سریع‌تر و البته پیوسته تر اندروید در لیست سیاست‌های جدید گوگل قرار گرفته باشد. 

در حال حاضر اندروید 7.0 نوگت برای کاربران نکسوس 6P، نکسوس 5X، نکسوس 6، نکسوس 9، نکسوس پلیر، Pixel C tablet و General Mobile 4G قابل استفاده خواهد بود، اما سوال اصلی اینجاست که با چه روشی باید این به‌روزرسانی را دریافت و نصب کنیم؟

روش اول آن است که منتظر بمانید تا هشدار مربوط به به‌روزرسانی رسمی OTA اندروید جدید را روی گوشی یا تبلت خود مشاهده کنید و با لمس گزینه Install، مراحل نصب را انجام دهید. 

با این وجود، اگر علاقه دارید تا سریع‌تر از برنامه به‌روزرسانی منطقه‌ای گوگل، اندروید جدید را دریافت و نصب کنید، کافی است به آدرس:

مراجعه کرده و برای استفاده از برنامه آزمایشی اندروید یا همان Android Beta Program ثبت‌نام کنید. فقط مطمئن شوید که از همان حساب کاربری گوگلی که در گوشی سری نکسوس خود فعال کرده‌اید، برای ثبت‌نام هم استفاده می‌کنید. پس از نهایی شدن ثبت‌نام، گوگل جدیدترین به‌روزرسانی اندروید را برای نصب روی گوشی شما عرضه خواهد کرد. 

در حال حاضر کاربران دیگر گوشی‌های هوشمند اندرویدی چاره‌ای به جز استفاده از رام‌های دست‌ساز توسعه‌دهندگان و یا انتظار برای دریافت نسخه رسمی این به‌روزرسانی جدید ندارند. 

خروجی سایت