آیا من توانستم توجه شما را به این مطب جلب کنم؟

تیتر این مقاله واقعا وسوسه انگیز است. به همین دلیل روی آن کلیک کرده اید تا بتوانید تیتر های جذابی بنویسید و در نهایت معروف و موفق یا شاید هم ثروتمند باشید.

این جادوی عنوان یا سرتیتری است که به خوبی ساختار بندی شده است. همان چیزی که سبب می شود تا خواننده را مانند یک آهنربا جذب کند و به خواندن ترغیب کند، البته خواننده یا مخاطب مورد نظر شما نه هر مخاطبی. مخاطب مورد نظر شما کسی است که می توانید به او پیشنهاد سودمندی ارائه کنید. او می تواند یک خریدار خوب یا یک مشتری خوب باشد.

اگر می دانید چگونه یک تیتر اغوا کننده بنویسید، احتمالا سردبیران بسیاری مشتاق کار با شما خواهند بود.

تیتر های خوب کمک می کنند که درآمد بیشتری داشته باشید

وقتی که ناشران و دیگر کسب و کارهایی که در زمینه شما کار می کنند تیتر های شما را ببینند، با شما تماس خواهند گرفت. آنها بی صبرانه به دنبال کسی هستند که بتواند با تیتر های جذابش خوانندگان بیشتری جذب کند. در حقیقت برای یک کتاب یا روزنامه بیشتر از محتوا عنوان یا تیتر آن است که می فروشد.

در حقیقت وقتی که چنین توانایی دارید قدرت بازاریابی بالایی در زمینه کاری خود دارید. تیتر های قوی شما می تواند به کسب و کار شما رونق دهد.

چرا هر کسی نمی تواند تیتر های ممتازی بنویسد؟

این کار در حقیقت یک هنر است.

بسیاری از افرادی که برای روزنامه ها و مجلات تیتر می نویسند، در حقیقت برای این کار آموزش ندیده اند. این شغل در حقیقت کاری ویراستاری است.

تیتر های داخل متن توسط نویسنده ای که متن را می نگارد تعیین می شود ولی سر تیتر مقاله معمولا توسط دپارتمان یا بخش دیگری نگاشته می شود. و در وب سایت های بزرگ این کار توسط دپارتمان سئو انجام می گیرد. یک تیتر جذاب که به خوبی هم روی سئوی آن کار شده است می تواند کیلیک های از سمت موتور جستجو را افزایش دهد که در نهایت در رتبه نتایج جستجو تاثیر مثبت دارد و به این ترتیب باز هم شانس درآمد زایی خود را افزایش داده اید.

می خواهم بگویم که بسیاری از نوسینده ها بخاطر تیتر های ضعیف خود نمی توانند به موفقیتی که شایسته آنهاست دست پیدا کنند. من وبلاگ های نویسنده های بسیاری را بررسی کرده ام، و به جرات می توانم بگویم که همه آنها از یک درد مشترک رنج می برند. حتی وقتی تیتر بسیاری از آنها را می خوانید متوجه منظور آن نمی شوید. هیچ کدام از این سر تیترها شما را ترغیب نمی کنند تا روی آن کلیک کنید. و تعجب نمی کنم وقتی می بینم وبلاگ آنها نه عضوی دارد، نه کسی دیدگاهی مطرح کرده و حتی تبلیغاتی دارند.

اما اگر بتوانید تیتر های خوبی بنویسید، آیا واقعا می توانید از دیگران متمایز و برتر باشید؟

سه نکته برای اینکه تیتر های اغوا کننده بنویسید:

از کلمات کلیدی استفاده کنید. تیتر هایی مانند « مراقب پرچم قرمز باش» یا « یک روز دیگر» در حقیقت به شما هیچ چیز درباره محتوای اصلی نمی گویند یا مشخص نمی کند، مطلب درباره کیست. بنابراین وقتی که موتور جستجو آن را در لیست خود قرار می دهد نمی تواند به خوبی دسته بندی کند و وقتی کاربر در حال جستجو است به سختی ممکن است به چنین مطلبی برخورد کند. چه برسد به اینکه جذابیت تیتر او را ترغیب به کلیک کند.

درباره موضوع سخن بگویید. من به عنوان خواننده وقتی مطلب شما را بخوانم چه خواهم آموخت؟ چه چیز ارزشمندی نصیب من خواهد شد؟ این چیزی است که باید در تیتر ذکر شود تا مرا ترغیب کند روی لینک شما کلیک کنم و با اشتیاق بیشتر به خواندن ادامه دهم.

کمی اسرار آمیز باشید. اگر دقت کنید تیتر اصلی همین مطلب به شما می گوید که راهی هست که می توانید به کمک آن تیتر های اغوا کننده ای بنویسید، تا مشتری های بهتری بیابید، اما دقیقا نمی گوید چگونه این کار را انجام دهید. پس احساس نیاز خواهید کرد، تا آنرا بخوانید و این راه را کشف کنید!

من اعتراف می کنم که چنین کاری انجام دادم!

من این تیتر را ننوشتم جان مارو نوشت!

جان مارو کسی است که او را به عنوان استاد تیتر نویسی می شناسند. او هدلاینز هک را نگاشته است راهنمایی که به وبلاگ نویسان کمک می کند تیتر هایی بنویسیند که خواننده داشته باشد.

مطالبی که او در وبلاگش قرار می دهد معمولاً بیش از هزار توییت دریافت می کند. شما هم می توانید مانند جان باشید چرا توانایی ها و استعداد خود را امتحان نمی کنید؟

آیا فکر می کنید می توانید تیتر های خوبی بنویسد؟ راهکار بهتری دارید؟ چرا دیدگاه خود را با دوستان خود در میان نمی گذارید؟ شاید شما جان ماروی آینده باشید.

خروجی سایت