شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک عکس را از گوشی اندرویدی خود به اشتباه پاک کرده باشید. یا اینکه کل حافظه موبایل را پاک کردید و متوجه شدید که از عکس‌ها نسخه‌ی دیگری ندارید. جای نگرانی نیست! می‌توانید همه عکس‌ها را براحتی برگردانید. فقط باید عجله کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید خاموش کردن وای‌فای و دیتا است. درواقع قطع کردن ارتباط گوشی با اینترنت. دلیل این کار این است که عکس، موزیک و یا اطلاعات شما فقط زمانی از گوشی پاک می‌شود که فایل دیگری جایگزین آن شود.

درواقع شما با پاک کردن یک فایل، مسیر آن را پاک می‌کنید نه خود فایل. در نتیجه اگر فایلی را اشتباها پاک کردید تا زمانی که یک فایل دیگر در حافظه جایگزین آن نشود، آن فایل قابل برگشت است.

نکته: انجام این مراحل نیاز به دسترسی روت(Root) دارد.

از کجا شروع کنیم؟

در ابتدا یک نرم‌افزار رایگان به نام Dr.fone را برای کامپیوتر خود دانلود کنید. پس از نصب آن را اجرا و ثبت نام کنید.

در این مرحله گوشی اندرویدی خود را به کامپیوتر وصل کنید. برای ادامه باید یک قابلیت به نام USB debugging را فعال کنید. برای فعال کردن آن کافی است به صفحه تنظیمات بروید، سپس درباره گوشی و روی گزینه Build Number چندبار بزنید تا پیغام دهد و امکان دسترسی به قابلیت USB debugging فعال شود. پس از انجام این کار گزینه Developer options به تنظیمات اضافه می‌شود، وارد آن شوید و USB debugging را تیک بزنید.پس از اینکه مراحل را به درستی انجام دادید صفحه پایین را می‌توانید ببینید و فایل‌هایی که از دست داده‌اید را انتخاب کنید تا این نرم‌افزار آنها را برای شما بازیابی کند.

در مرحله بعد از شما پرسیده می‌شود که فایل‌های پاک شده را بررسی کند یا تمام فایل‌ها بررسی شود، برای صرفه‌جویی در زمان پیشنهاد می‌شود گزینه فایل‌های پاک شده را انتخاب کنید. سپس چند مرحله ساده دارد که ادامه می‌دهید مانند اجازه گرفتن گوشی شما برای ادامه کار با Dr.fone یا پیغام‌های دیگر در کامپیوتر. در نهایت پس از انجام این مراحل یک صفحه نمایش داده می‌شود که فایل‌های پاک شده خود را می‌توانید ببینید. کافی است آنهایی که لازم دارید را علامت بزنید تا برگردانده شوند.

خروجی سایت