هر چند طی ماه‌های اخیر از میزان فروشگاه‌ها و شرکتهای عرضه کننده نرم‌افزارهای قفل شکسته و تقلبی کاسته شده اما هنوز هم در برخی مجمتع‌ها می‌توان تک و توک فروشگاه‌های نرم‌افزاری را پیدا کرد که البته در میان انبوهی از نرم‌افزارهای قفل شکسته معدودی نرم‌افزارهای ایرانی رسمی را هم به فروش می‌رسانند. 
تجربه ما از خرید یک نرم‌افزار لانگ‌من از یکی از این فروشگاه‌ها شاید برای شما هم جالب باشد. 
 
جعبه نرم‌افزار لانگ‌من نسخه ۲۰۱۴ نسبتا شیک و جذاب است.

در داخل جعبه، جعبه دیگری قرار دارد. تا اینجا بد نیستو ناگهان فقط یک CD ! و دیگر هیچ. بدون راهنما یا حتی یک کاغذ راهنمای ساده . 

تلاش ما برای یافتن نسخه مک ( چیزی که از فروشنده خواسته بودیم و همین نسخه را به ما داد ) بی فایده بود. به جز چند نسخه ویندوزی و یک دیکشنری فارسی به انگلیسی! کوچک اندرویدی  چیز دیگری هم روی سی دی نیست. 
احتمالا خواهید گفت نباید برای یک نسخه ارزان قیمت از لانگمن انتظاراتمان زیاد باشد اما وقتی حتی نمی‌توان به لوگوی پشت این نوع از نرم‌افزارها اطمینان کرد چه باید گفت. جالب آنکه تمامی حقوق هم برای شرکت ( کپی کننده ) محفوظ است و هرگونه تکثیر و کپی‌إرداری پیگرد قانونی! دارد. از یکی از فروشندگان نرم‌افزار در بازار رضا می‌پرسیم اوضاع کسب و کار چطور است میگوید تنها ما مانده‌ایم و یکی دو فروشگاه بقیه همه سخت‌افزاری شده‌اند. به این فکر می‌کنیم با چنین محصولاتی واقعا هم باید چیزی باقی می‌ماند؟
جهت کنجکاوی با تلفن شرکت سازنده این محصول! تماس می‌گیریم و میگوییم نسخه مک روی سی دی نیست. ایمیل ما را می‌گیرد و پس از دو ساعت لینک اینترنتی  نسخه آیفون و آی‌پد را برایمان می‌فرستد. 

خروجی سایت