وایمکس، تکنولوژی اتصال به اینترنت بی سیم با پهنای باند بالا است که به کاربران این امکان را می دهد تا در هر نقطه از منطقه تحت پوشش، وارد دنیای مجازی شوند. از آنجایی که دسترسی به اینترنت به واسطه دکل های وایمکس میسر می شود این نوع از اینترنت نیازی به خط تلفن نداشته و کاربران برای اتصال به شبکه اینترنت تنها به یک مودم نیاز دارند.

ایرانسل به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات اینترنت بی سیم وایمکس در کشور، در حال حاضر در 37 شهر کشور پوشش کامل این شبکه اتصال به اینترنت را فراهم کرده است.

مهمترین مزیت استفاده از سرویس اینترنت وایمکس ایرانسل، بی سیم بودن آن است و با توجه به قابلیت این سرویس کاربران در هر نقطه از مناطق تحت پوشش که باشند، می توانند به اینترنت متصل شوند.
قیمت ارزان و دسترسی سریع به اینترنت بی سیم وایمکس ایرانسل در قیاس با سایر گزینه های اتصال به اینترنت، مقرون به صرفه تربوده و با توجه به عدم نیاز به خط تلفن سریعتر نیز راه اندازی می شود.
البته امنیت بالای اینترنت وایمکس ایرانسل نیز از دیگر مزایای مهم آن به حساب می آید چراکه وایمکس برای امنیت انتقال اطلاعات از روشها و استانداردهای نوینی استفاده می کند و با رمزنگاری داده ها، حریم خصوصی امنی در برابر استراق سمع و نفوذ پنهانی (Hack)بوجود می آورد.
از دیگر ویژگیهای اینترنت بی سیم وایمکس ایرانسل این است که علاوه بر دیتا، صدا و تصویر را نیز  پشتیبانی می کند و کاربر می تواند بدون محدودیت زمانی در تمام طول شبانه روز و به هرمیزان که پهنای باندش اجازه دهد، دانلود و آپلود کند.
 
انواع مودم ها متناسب با سلیقه ها
درحال حاضرایرانسل 4 مودم، همراه، USB،Wi-Fi و مودم فضای باز با کاربردهای متنوع به کاربران خود عرضه می کند که متقاضیان می توانند براساس نیاز خودهای یکی از این مودم ها را انتخاب کنند.
مودم همراه، یکی از جدیدترین محصولات ایرانسل با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا، گزینه مناسبی برای افرادی به شمار می رود که همه جا نیاز به اینترنت دارند و به دنبال راحتی در استفاده از اینترنت هستند.
مودم همراه ایرانسل با استفاده از فناوری Wi-Fi امکان اتصال همزمان چند دستگاه از جمله نوت بوک، گوشی های تلفن همراه، تبلت و غیره را فراهم می کند و علاوه بر آن قابلیت اتصال به اینترنت از طریق پورت USB را نیز دارد.
این نوع از مودم های ایرانسل با توجه به قابلیت حمل و نقل آسان، قابلیت شارژ توسط آداپتور وUSB و گیرندگی قوی که دارند مورد توجه کارشناسان و متخصصان قرار دارد.
مودم های USB ایرانسل که یکی از پرفروش ترین محصولات این اپراتور به شمار می رود دریچه ای سریع و آسان برای ورود به دنیای مجازی به شمار می رود و با توجه به اندازه بسیار کوچک آن و ابعادی که شبیه به یک فلش مموری دارد با استقبال خود کابران مواجه شده است.
یکی از مهمترین ویژگی های این دسته از مودم های ایرانسل آن است که علاوه بر اینکه به پورتUSB رایانه شخصی متصل می شود، به همراه آن یک سامانه تقویت کننده نیز به کابران ارائه می شود تا در مکانهایی که امواج دریافتی ضعیف است، همچنان اینترنت را با کیفیت و سرعتی مناسب دریافت کنند.
مودم های Wi-Fi  که تنوعی از امکان دسترسی به اینترنت را برای مشترکین خود بوجود می آورند در هر نقطه از منزل یا محل کار قابلیت استفاده دارند و کاربران می توانند با استفاده از رایانه همراه، گوشی هوشمند وتبلت، بدون نیاز به کابل، به مودم Wi-Fi متصل شوند.
علاوه بر این، این دسته از مودم های ایرانسل دارای پورت خروجی RJ45 بوده و این امکان را در اختیار کاربرانی که دارای رایانه شخصی می باشند قرار می دهد تا بتوانند با استفاده از کابل شبکه، به وایمکس ایرانسل متصل شده و از اینترنت استفاده کنند.
این نوع از مودم های ایرانسل دارای قدرت گیرندگی بالایی بوده و در خارج از ساختمان نصب می گردد و با توجه به این ویژگی در مکان هایی که فرکانس های دریافتی ضعیف تر باشد، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.
 
چگونه مشترک وایمکس شویم؟
کلیه متقاضیان وایمکس ایرانسل می توانند به راحتی و با مراجعه به یکی از فروشگاه های منتخب ایرانسل که اسامی آنها در وب سایت رسمی ایرانسل به آدرس www.irancell.ir وجود دارددرخواست خود را ارائه داده و پس از طی مراحل ثبت نام و ارائه مدارک لازم، سرویس و مودم فعال خود را دریافت کنند.
همچنین متقاضیان می توانند علاوه بر مراجعه به وب سایت وایمکس ایرانسل،کلیک روی گزینه ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام ، به یکی از مراکز خدمات و یا فروشندگان مجاز ایرانسل نیز که اسامی آنها در وب سایت رسمی ایرانسل وجود دارد مراجعه و اقدام به ثبت نام کنند.
پس از تکمیل مراحل ثبت نام، کاربران می بایست با انتخاب یکی از 6 روش پرداخت اینترنتی با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب، خرید کارت شارژ و بارگذاری اینترنتی، پرداخت تلفنی با استفاده از کارت های عضو شتاب، مراجعه حضوری به شعب بانک، پرداخت سریع از طریق وب سایت ایرانسل و انتقال خط به خط هزینه سرویس وایمکس خود را پرداخت و از اینترنت وایمکس خود استفاده کنند.
 
تغییر طرح تعرفه حساب
کلیه کاربران وایمکس ایرانسل می توانند از طریق سیستم کنترل حساب اینترنتی و همچنین برقراری ارتباط با مرکز تماس ایرانسل طرح تعرفه حساب وایمکس خود را تغییر دهند. کاربران در صورت تمایل به تغییر طرح تعرفه خود از طریق کنترل حساب اینترنتی می بایست در ابتدا وارد صفحه کنترل حساب اینترنتی به آدرس http://ecare.mtnirancell.ir شده و پس از وارد کردن شناسه وایمکس و رمزعبور خود، وارد قسمت مشاهده/ تغییرتعرفه فعلی شوند و تعرفه مورد نظر خود را انتخاب کنند.
ایرانسل امکان افزودن مودم را نیز برای کاربران خود در نظر گرفته است و کاربران درصورت نیاز به مودم های بیشتر، علاوه بر مودم اولیه خود، می توانند مودم های دیگری را نیز درخواست دهند و  بدین ترتیب قادر خواهند بود هر تعداد مودمی که نیازدارند به حساب کاربری خود اضافه کنند.
درخواست افزودن مودم تنها از طریق ارتباط با مرکز تماس ایرانسل با شمار ه گیری 707 از خط ایرانسل یا 09377070000 از سایر خطوط امکان پذیر است و در صورتی که کاربر سرویس اعتباری، اعتبار لازم و کاربر سرویس دائمی، حد اعتبار کافی نداشته باشد درخواست وی برای افزودن مودم رد خواهد شد و نیز امکان استفاده از هر دو مودم با یک حساب وایمکس به صورت همزمان وجود ندارد.

خروجی سایت