اپلیکیشن Foursquare یک برنامه مبتنی بر مکان است که بسیاری آن را به خوبی می‌شناسند. این برنامه اما فقط برای یک بازی اجتماعی برای Check-In کردن یا امتیاز گرفتن و بج گرفتن نیست. 

در ماه می ۲۰۱۴ شرکت Foursquare تصمیم گرفت که تجربه کاربری این برنامه را به دو اپلیکیشن تقسیم کند. آن‌ها Swarm را معرفی کردند که همچنان برای  Check-In  کردن و قرار و ملاقات دوستان و همچنین دیدن دوستانی که در اطراف شما هستند به کار می‌رفت. اما اپلیکیشن اصلی Foursquare برای جست و جو کردن در مورد مکان‌ها متمرکز شد. 
به گفته شرکت Foursquare اپلیکیشن اصلی آن‌ها تا پایان تابستان امسال از راه خواهد رسید که به طور اختصاصی روی پیدا کردن مکان‌های خوب متمرکزمی‌شود. 
تا آن زمان اما آنچه از Foursquare در اختیار داریم هم نکات نسبتا پنهان قابل توجهی دارد. در اینجا شش استفاده کاربردی از Foursquare را که احتمالا هرگز با آن‌ها برنخورده‌اید معرفی می‌کنیم: 
 
۱- برنامه‌های آینده خود را به To-Do - List اضافه کنید 
آنچه می‌خواهید در آینده انجام دهید مانند رفتن به رستوران جدید یا یک شهر را می‌توانید به لیست‌ کارهای آینده خود اضافه کنید. برای اضافه کردن یک مکان کافی است از دگمه Save یا ذخیره آن را به لیست To-Do - List اضافه کنید. این لیست فقط توسط دوستان شما در Foursquare قابل مشاهده است. البته اگر لیست‌های دیگری هم درست کرده باشید آنها به صورت عمومی قابل مشاهده‌اند. 
 
۲- پیدا کردن Wi-FI رایگان 
واقعیت این است که در بسیاری از شهرها و کشورها پیدا کردن اینترنت وای فای رایگان ساده نیست. به جای تلف کردن وقت خود با پیاده روی یا پرس و جو از کافه‌ها و رستوران‌ها کافی است  Free Wi-Fi را بخش جست وجو تایپ کنید. در این لیست شما اینترنت رایگان نزدیک به خود را پیدا می‌کنید. با خواندن برخی تیپ‌ها یا پیشنهادات کاربران دیگر می‌توانید پسورد وای فای آن مکان را هم بیابید. 
 
۳- جست و جوی Check-In‌های قبلی خودتان 
Foursquare می‌تواند به صورت یک دفترچه یادداشت کاربردی برای مکان‌هایی که قبلا در آن بوده‌اید هم عمل کند. مثلا نام رستورانی را که پیشتر آنجا بوده‌اید را فراموش کرده‌اید و حالا می‌خواهید آن را دوباره امتحان کنید و یا به دوستانتان پیشنهاد بدهید. 
برای اینکار اگر روی کامپیوتر در Foursquare وارد شده باشید یا به اصطلاح لاگین کرده باشید با انتخاب History از منوی بازشونده بالا و سمت راست صفحه می‌توانید تاریخچه  Check-In‌‌های خود را ببینید. در واقع لیست  Check-In‌ ها به صورت ماهانه و سالانه مرتب شده و شما همچنین می‌توانید آن را بر اساس رده‌بندی کاری آن مکان‌ها هم مرتب و جست و جو کنید. شما همچنین می‌توانید  Check-In‌‌های خود را به تقویم گوگل هم اضافه کنید. 
 
۴- جایی برای محل شارژ 
شما شارژر خود را در منزل جا گذاشته‌اید و باتری موبایل شما در حال اتمام است. نگران نباشید. می‌توانید با Foursquare نزدیک‌ترین کافه یا مکانی که امکان شارژ موبایل شما را بدهد پیدا کنید. کافی است در بخش جست و جو کلمه outlets را تایپ کنید. 
 
۵- سفر آینده خود را برنامه ریزی کنید
دفعه بعدی که تصمیم گرفتید به مسافرت بروید کافی است یک لیست در Foursquare درست کنید. نه تنها می‌توانید پیشنهادهای دوستانتان یا برندها را درباره سفر به دست بیاورید. 
برای ساخت یک لیست جدید کافی است یک مکان را Save کنید و سپس "Create a new list." را بزنید. عنوان لیست را بنویسید. به خاطر داشته باشید این لیست برای عموم قابل مشاهده است. 
 
۶- یافتن مکان ، ایجاد انگیزه
با فورس‌کوئر نه تنها می‌توانید مکان‌های جدید پیدا کنید بلکه می‌توانید انگیزه رفتن به مکان‌های جدید را هم بیابید. با کلیک کردن روی دگمه "Browse Nearby" شما می‌توانید انواع پیشنهادها و تخفیف‌ها و مزایایی که رستوران‌ها، کلوب‌های ورزشی و … در اطراف شما ارایه می‌دهند با خبر شوید. 

خروجی سایت