اپلیکیشن ایمیل و تقویم در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ یک به‌رورزرسانی کاربردی دریافت کرده‌اند. 

به‌منظور همخوانی بیشتر نسخه‌ی اندروید و آی‌اواس اوت‌لوک، حالا اپلیکیشن ایمیل و تقویم در ویندوز ۱۰ نیز یک سری ویژگی جدید دریافت کرده‌اند که باعث می‌شود مدیریت ایمیل‌ها در دسکتاپ بهتر انجام شود. جدیدترین نسخه‌ی این اپلیکیشن هم‌اکنون یک صندوق ورودی متمرکز هوشمند دارد و علاوه بر این، سیستم منشن به اپ ایمیل اضافه‌ می‌شود تا یافتن موارد مهم در ایمیل‌هایی که متن طولانی دارند، آسان‌تر شود.

همانند نسخه‌ی موبایلی اوت‌لوک، اپلیکیشن ایمیل و تقویم در ویندوز ۱۰ حالا می‌تواند یاد بگیرد که شما دوست دارید چه ایمیل‌هایی را مطالعه کنید و یا کدام موارد را پاسخ دهید. همچنین ایمیل‌های مهم در صندوق ورودی متمرکز قرار داده می‌شوند. سایر موارد نیز در سربرگی به نام Other قرار خواهند گرفت. همچنین می‌توان با استفاده از فیلترها، به‌صورت دستی محل قرارگیری ایمیل‌ها را بین این دو پوشه تغییر داد.

با استفاده از سیستم منشن یا همان اشاره، حالا کاربران می‌توانند یکدیگر را با نوشتن سمبل @ تگ کنند. تایپ این سمبل لیستی از مخاطبین شما را نشان خواهد داد و در واقع روش کارکرد این قابلیت همانند نسخه‌ی تحت وب اوت‌لوک است. انتخاب یک مخاطب باعث می‌شود وی به یک زنجیره اضافه شود و نام او هم در متن ایمیل متمایز باشد که بنابراین افراد می‌توانند مشاهده کنند در چه بخشی به نام آن‌ها اشاره شده است. کاربران همچنین می‌توانند ایمیل‌ها خود را به‌منظور جستجوی افرادی که به‌طور خاص تگ شده‌اند، فیلتر کنند.

در بخش تقویم اپلیکیشن مورد بحث نیز امکان رزرو هوشمند سفرها اضافه شده است. علاوه بر این می‌توان یادآورهایی را بر اساس ایمیل‌ها تنظیم کرد. از دیگر تغییرات بخش تقویم می‌توان به اضافه شدن رنگ‌های جدید برای دسته‌بندی‌ها و امکان مشترک شدن در تقویم‌های محبوب از جمله تعطیلی‌ها و برنامه‌های زمانی ورزشی اشاره کرد.

مایکروسافت می‌گوید که طی چند هفته‌ی آینده قابلیت‌های جدید اپلیکیشن ایمیل و تقویم برای افرادی که حساب کاربری آفیس ۳۵۶ و اوت‌لوک دارند، در دسترس خواهد بود. این قابلیت‌ها در آینده‌ای نزدیک برای افرادی که از سرویس‌های ایمیل شخص ثالث استفاده می‌کنند نیز عرضه خواهد شد.

خروجی سایت